יום ראשון , 17 פברואר 2019
כתבות רצות
You are here: Home » דיני מקרקעין » החשיבות של אימות חתימה על ידי עורך דין בעל מומחיות בתחום

החשיבות של אימות חתימה על ידי עורך דין בעל מומחיות בתחום

מתוקף תפקידו של עורך דין הוא לבצע אימות  חתימה על מסמכים. במסגרת מצבים שונים בחיים יש צורך במעורבות של עורך דין- במקרה של חתימה של משכנתא או בעת זמן ניהול תביעה בכותלי בית המשפט.

כיצד מתבצע אימות חתימה על ידי עורך דין

אימות חתימה על ידי עורך דין מעניק אסמכתא למסמך על ידי ההוכחה של החותם על המסמך. כך לדוגמא במקרה של ייפוי כוח נדרשת חתימה על ידי עורך דין. כחלק מהפגישה עם עורך הדין יש צורך בהצגת תעודת זהות על מנת לוודא כי אכן זהו האדם העומד לחתום על המסמך. חתימת עורך הדין על המסמך תעשה באמצעות חותמת וכן חתימה ידנית.

מה החשיבות של אימות החתימה

קיימת חשיבות רבה לנושא של אימות חתימה על ידי עורך דין- מדובר באישור משפטי מטעם גורם מוסמך המאמתת את זהות החותם. נציין כי אין לאשר את חתימתו של אדם בעל עבר פלילי וכן בעת החתימה על המסמך על עורך הדין לוודא כי החתימה נעשתה מטעם רצונו החופשי של האדם ללא כל התערבות של צד אחר.  קיימת חשיבות רבה לוודא זאת, בייחוד במקרים בהם המסמך משמש כראייה משפטית בבית המשפט.

החשיבות של שכירת עורך דין מקצועי

על מנת לאמת את החתימה נדרשת שכירת עורך דין מקצועי בנושא. ההסמכה של עורך דין לצורך אימות חתימה צריכה להיבדק היטב. אימות חתימה על ידי עורך דין אין הדבר מעיד כי יש לבחור כל עורך דין אלא רק עורך דין אשר הוסמך לביצוע הפעולה.  לפי החוק, שכירת עורך דין שאינו מוסמך דינה עבירה פלילית ולכן חשוב מאד לבדוק את ההסמכה במטרה לבחור עורך דין בעל ניסיון רב בתחום. יתרה מכך, יש לבחון את התשלום עבור ביצוע הפעולה- מדובר בתשלום קבוע ולכן במידה ויש חשד לתשלום גבוה יתר על המידה,  הדבר צריך להדליק נורה אדומה ומחייב אתכם לבחור עורך דין מומחה בעל ניסיון רב בתחום על מנת להסיר כל דאגה מליבכם.

Comments are closed.