יום רביעי , 13 נובמבר 2019
כתבות רצות
You are here: Home » נדל"ן » דירות חדשות בפריפריה – איפה, כמה ולמה?

דירות חדשות בפריפריה – איפה, כמה ולמה?

בזמן שמרבית אזרחי המדינה חולמים כל העת ושואפים לדירה חדשה בבעלותם, נדמה ששאיפה זאת רחוקה היום יותר מתמיד. בארץ יש כבר מספר שנים בועת נדל"ן מנופחת במיוחד אשר מעלה את מחירי הדירות ומרחיקה רבים מאתנו מהגשמת החלום.

דווקא בשל בועת הנדל"ן הגדולה והמדוברת, הנוגעת בעיקר למרבית הדירות ונכסים במרכז הארץ כדאי לנו כיום, יותר מתמיד, לבחון אפשרות של רכישת דירה בפריפריה – לא נפתע וודאי אם נאמר כי מחירי הדירות באזורי הפריפריה במדינת ישראל הם נמוכים יותר ממחירי הדירות במרכז הארץ. קנייה של דירה חדשה בפריפריה יכולה לאפשר לנו לגור בבית פרטי או בדירה משלנו, בשטח גדול יותר וכן אפשרויות "מותרות" נוספות כמו גינת חצר וחנייה צמודה, מרכיבים שקרוב לוודאי לא היינו בהכרח זוכים להם עם דירה במרכז הארץ – כך תוכלו להרוויח למעשה פעמיים, לא תצטרכו להוציא כסף רב על שכירות ותוכלו ליהנות מדירת חלומות גדולה ומפנקת באופן יחסי.

דירות להשקעה בעתיד שלנו

מחירי דירות בפריפריה הם אמנם נמוכים ביחסית לשאר הארץ, אך מבט קרוב במחירים שלהם מגלה שבשנים האחרונות מחירי הדירות בצפון ובדרום הארץ נמצאים בעלייה מתמדת. עלייה מחירים זאת מהווה מקור מעולה להשקעה עברנו. דירות בפריפריה יכולות לשמש אותנו בתור דירות להשקעה. אנחנו יכולים למשל לקנות היום דירה במיליון ₪ בדרום הארץ ובשנה הבאה למכור אותה כבר במיליון ומאה אלף ₪ כך נצא ברווח של מאה אלף ₪ וכן הלאה. כאשר אנחנו קונים דירה בפריפריה אנחנו יכולים גם להשכיר אותן וכך להחזיר תוך מספר שנים את ההשקעה שלנו ממחיר השכירות. השכרת הדירה תאפשר לנו ליהנות מכסף בטוח בכל חודש שיהווה השלמת הכנסה עבורנו.

אז איפה כדאי לנו לקנות דירה בפריפריה?

מחירי דירות באזורי הפריפריה בישראל הם מאוד אטרקטיביים על הנייר בשביל רוכשים רבים, אולם נשאלת השאלה איפה בפריפריה כדאי לנו לקנות דירה? התשובה לכך מורכבת ולתלויה כמובן בתקציב שלנו ולא רק בעיר בה אנחנו קונים את הדירה אלא גם ברחוב הספציפי בו נמצאת הדירה ובדירה הספציפית עצמה. נתונים עדכניים שונים מצביעים על כך שככלל כדאי לנו לקנות דירה בערי פריפריה כמו באר-שבע, כרמיאל, קריית מוצקין ואפילו קריית מלאכי. כמובן שלפני שתפנו לקבל החלטה כה משמעותית בסוגיה זו מומלץ מאוד כי תערכו בדיקות מקיפות בנוגע למחירים העדכניים, שווי הנכס, התפתחות האזור ופרמטרים חשובים נוספים וזאת בסיוע של אנשי מקצוע מנוסים הבקיאים בתחום, מומחי נדל"ן מוסמכים או עו"ד המתמחים במקרקעין וחוזי מכר דירות – אלו קרוב לוודאי יערכו עבורכם עבודה מקדימה מקיפה שתסייע לכם לקבל את ההחלטות הטובות ביותר בהתאם לצרכים ולדרישות שלכם ותוכל גם לחסוך ממכם בעתיד כספים יקרים ומיותרים.

לסיכום, ניתן לומר, שקניית דירות בפריפריה היא השקעה בטוחה בעתיד שלנו ושל הילדים שלנו. כאשר אנחנו קונים דירה בפריפריה אנחנו יכולים ליהנות מאחוזי תשואה רבים על הקנייה בתוך מספר שנים מועט יחסית. יותר זול לקנות דירה באזורים אשר רחוקים ממרכז הארץ ולעיתים זה גם הרבה יותר משתלם. כאשר אנחנו קונים דירה כדאי לנו לקנות דירה חדשה או דירה שנמצאת במצב טוב. אנחנו יכולים גם לקנות דירה ישנה יחסית ולשפץ אותה כהשקעה בעתיד שלנו.

Comments are closed.