יום חמישי , 23 מאי 2019
כתבות רצות
You are here: Home » צרכנות לבית » חידושים לבית – איך תשתפר איכות החיים בזכות בית חכם?

חידושים לבית – איך תשתפר איכות החיים בזכות בית חכם?

חידושים לבית הם תמיד דבר מלהיב מאוד, שהרי אין מי שלא אוהב לשדרג את חייו עם אפשרויות שלא היו קיימות בעבר. אחד התחומים החדשים שמסעיר את הדמיון ומציע מגוון רחב של אפשרויות הוא הבית החכם – שלל מערכות בקרה, שליטה והפעלה שהופכות את החיים לנוחים יותר ומהנים יותר.

מה זה "בית חכם"

בית חכם הוא אוסף מערכות חדשות לבית שמעניקות לנו בקרה טובה יותר על כל מה שמתרחש בו ובנוסף מאפשרות לנו להפעיל אמצעים שונים גם מרחוק, ולפעמים מבלי שנצטרך אפילו ללחוץ על כפתור.

בין האפשרויות שכבר קיימות ומשולבות בתוך בתים חדשניים: תריסים וחלונות שנסגרים ונפתחים אוטומטית בהתאם לתנאי מזג האוויר או לכמות האור שבחוץ, ועל פי העדפותיהם וטעמם של בני הבית בקשר לטמפרטורה האופטימלית וכמות האור הרצויה בכל שעה משעות היום, אמצעי חימום וקירור שמופעלים קצת לפני שאנחנו חוזרים הביתה כדי שניכנס הישר אל מרחב נעים במיוחד, דוד שיודע אם הייתה מספיק שמש או שצריך להוסיף גם חימום על בסיס חשמל ושיודע גם מתי אנחנו אוהבים להתקלח, ועוד.

חלק גדול מאותם חידושים לבית חכם נועדו כדי לשפר את רמת הבטיחות והאבטחה בו: דוגמה טובה לכך היא מערכות שונות למטבח שמספקות התראה חדה וברורה על מזון ששכחנו על האש או שמזהות דליפת גז כולל כזו מינימלית שאין דרך להרגיש אותה.

עוד חידושים לבית חכם

באופן כללי כשמדברים על חידושים לבית חכם ישנם כאלה שכבר מוצעים למכירה וישנם פתרונות חדשניים שעדיין נמצאים בשלב כזה או אחר של הפיתוח שלהם.

אחת האופציות החדשות לבית חכם שנמצאת בשלבי בפיתוח היא מקרר שלא רק יקרר עבורנו את מוצרי המזון השונים אלא גם יעזור לנו לנצל אותם ביעילות מרבית. כך לדוגמה מקרר חכם שכזה יוכל להציג בפנינו בכל רגע תמונת מצב מפורטת לגבי המזונות והמשקאות שהוא מכיל, כך שלא נשכח שום דבר, לספק לנו התראה לפני שתוקפו של אחד ממוצרי המזון עומד לפוג כך שנוכל לאכול אותו בזמן ויש מי שמאמין שהמקרר אפילו יוכל להזמין במקומנו ישירות מהסופר מצרכים שנגמרו ושהוא יודע שאנחנו אוהבים אותם ונוהגים להשתמש בהם.

Comments are closed.