יום חמישי , 23 מאי 2019
כתבות רצות
You are here: Home » צרכנות לבית » יציקת בטון למטרות שיפוצים

יציקת בטון למטרות שיפוצים

מהי יציקת בטון? מתי היא נחוצה ולמה היא מיועדת בשלב השיפוצים? כל התשובות בהמשך מאמר זה!

מהי יציקת בטון?

יציקות הבטון הן שיטה לבנייה חזקה ועמידה של מבנים מסוגים שונים. מדובר על תהליך של בניית שלד, בדרך כלל ממתכת, ואז יציקה של בטון עליו כדי לחזק את המבנה באופן משמעותי. בעבר היה נהוג להשתמש ביציקות בטון לכל בנייה, אבל כיום השימוש בבטון נעשה לשימושים ספציפיים, עליהם נרחיב מיד.

הוספת מרתף

אם יש לכם בית פרטי ואתם מעוניינים להוסיף לו מרתף, תצטרכו להשתמש בבטון. זאת, משום שהמרתף מחזיק עליו את הבית ובנוסף, הוא נמצא באדמה ולא מעליה ואז הוא נמצא תחת לחץ השינויים המתקיימים בה באופן טבעי ולכן עליו להיות חזק ועמיד והדרך הטובה ביותר להבטיח זאת היא באמצעות יציקת בטון.

הוספת קומה

בין אם מדובר על בית פרטי או משותף, אם תרצו להוסיף קומה תצטרכו להשתמש ביציקת בטון. זאת, משום שהתקן של הרצפה החדשה דורש זאת כדי להבטיח את יכולת העמידות שלה תחת העומס הצפוי להיות עליה לאחר תום הבנייה. במקרה כזה שלב זה יהיה קצר יחסית.

הוספת ממ"ד או מקלט

הבנייה החדשה דורשת שיהיה ממ"ד או מקלט בכל דירה או בית. אבל בעבר זה ממש לא היה נהוג. היות שכך, אם אתם גרים בבית ישן ומעוניינים להוסיף מקלט או ממ"ד, תצטרכו לעשות זאת באמצעות יציקת בטון. כיום למעשה, בניינים ישנים רבים עוברים תהליך של תמ"א 38 שהמשמעות העיקרית שלו היא הוספה של ממ"דים לכל דירה בבניינים ישנים ואז השימוש ביציקות הבטון היא ארוכה יותר, מפני שהיא משמשת את הבניין כולו.

חניונים תת קרקעיים

עקב מצוקת החנייה הקיימת כמעט בכל יישוב בארץ, נהוג כיום להשתמש בחניונים תת קרקעיים וגם לשם כך משתמשים ביציקות בטון. החניונים התת קרקעיים, בדומה למרתפים, נמצאים מתחת לפני הקרקע ונתונים לעומס רב ולכן חשוב להשתמש בחומר העמיד ביותר ובאופן הבטוח ביותר והרי אין ספק שמה שנותן את המענה הטוב ביותר לצרכים אלו הוא יציקת בטון!

Comments are closed.