יום חמישי , 23 מאי 2019
כתבות רצות
You are here: Home » נדל"ן » מה נחוץ עבור תכנית פינוי בינוי מוצלחת?

מה נחוץ עבור תכנית פינוי בינוי מוצלחת?

זה לא סוד אבל לבד בלתי ניתן להתקדם כשמדובר על פרויקטים בעלות של מיליוני שקלים. במקרה של תכנית פינוי – בינוי, עשייה נבונה של כל הגורמים המוצהרים כשותפים לתכנית, יכולים לגרום להליך בירוקרטי מורכב זה (שעל פי רוב בעל זמן המתנה ארוך מאד), להיות מציאות ברת קיימא שמזינה תחומים רבים בהצלחה בטוחה.

כך הוא הדבר במקרה של אישור תכנית פינוי – בינוי ברמת השרון. ממש עוד מעט תתחיל עבודת ההריסה ומיד לאחר מכן – עבודת הבנייה באזור שפונה מדיירים מרוצים. הגורמים אשר נרתמו למשימה בצורה חכמה הם דיירי הבניין והיזם המעוניין. הוועדה המקומית התנהלה במקרה זה מול חברה אשר סיפקה את הייצוג המקצועי של הדיירים, היא הייתה אמונה על כל הבירוקרטיה, המסמכים וההיתרים המבוקשים של הוועדה למען אישור התכנית. אליה הצטרפה חברה נוספת עבור הספקת המידע הנוגע בתכנון ההנדסי. אין ספק כי שיתוף פעולה מקצועי מול העירייה ומול הוועדה עשה את שלו.

יתרונות התכנית

הדירה שבה התגוררו עד כה היא דירה ישנה ורעועה. על פי רוב מדובר על אזור דליל או מוזנח יותר, בעל תשתית שאינה מטופחת ויעילה. מצב זה לא מועיל לאיש: פני העירייה אינן מיוצגות בכבוד, והיא נמצאת במצב בו השטחים שבחזקתה אינם בשימוש חכם ונכון. הדיירים נמצאים בבעיה מכיוון שערך הדירה שלהם נמוך ואיכות חייהם מבחינת הדיור, אינה גבוהה. תכנית פינוי בינוי מביאה לשינוי חיובי. מצב בו כל הצדדים אשר לוקחים בה חלק, יוצאים מנצחים ומרוצים.

כיצד זה עובד?

הזכות על הדירה הישנה עוברת אל היזם אשר נבחר על ידי הדיירים. הללו מפונים אל אזור מחייה אחר. התשלום עבור השכירות באותו המקום משולם על ידי היזם עצמו. לאחר תקופת זמן מסוימת חוזרים אותם הדיירים  לאותו האזור אך לתנאים אחרים לחלוטין. היזם הורס את המבנים הקודמים ובונה תחתם מערך של מבנים גדול ורחב יותר.

הדירות המוגשות לבעלי הדירות הישנות יותר הינן רחבות וגדולות. המפרט הטכני הפנימי כבר עלה לדיון והוסכם על ידי דיירי הבניין הישן כך שהם יודעים בדיוק מה מצפה להם והסכימו לתנאים. הדירה עצמה משולבת ממד ויתכנו אלמנטים נוספים כגון חנייה, מחסן וכדומה. ערך הדירה שעומדת כעת ברשותם הוא הרבה יותר גבוה מאשר הדירה הישנה הקודמת. ברור ששווה. עבור ביצוע התכנית יש צורך ב – 66% הסכמה בלבד בקרב תושבי הבניין המשותף. במידה ואין בעיה בנושא, "ממשיכים הגלגלים להסתובב" והאישורים לא מאחרים לבוא לאחר דיונים והסכמים בין היזם לבין הדיירים בסיוע משפטי.

אם מצאתם תכנית פינוי בינוי מוצלחת מומלץ גם להיעזר במומחה לייעוץ משכנתאות כדי לחסוך עלויות של משכנתא

Comments are closed.