יום שלישי , 24 נובמבר 2020
כתבות רצות
You are here: Home » עיצוב הבית » עיצוב הבית בסגנון כפרי – כך תיהנו גם אתם מאיכות חיים חסרת תקדים

עיצוב הבית בסגנון כפרי – כך תיהנו גם אתם מאיכות חיים חסרת תקדים

בית כפרי הוא חלום של רבים וטובים, שהרי מגורים בסגנון שכזה מזוהים עם תחושות חיוביות, הרמוניה עם הטבע, חמימות, פשטות, אינטימיות וגם שלווה עמוקה – איכויות שכולנו כמהים אליהן. שכירת שירותיו של מעצב פנים מיומן ומנוסה תסייע לכם להעניק גם לבית שלכם עיצוב בסגנון כפרי, ואם תרצו, תוכלו לעשות זאת גם בכוחות עצמכם (או לפחות תוכלו לנסות לעשות זאת) באמצעות יישום ההמלצות הבאות:

עיצוב הבית בסגנון כפרי – גם בלב הכרך הסואן

ראשית חשוב להדגיש כי עיצוב הבית בסגנון כפרי יכול להתאים לא רק למבני מגורים בקיבוצים, במושבים או בישובים הקהילתיים הרבים הפזורים ברחבי הארץ, אלא גם לבתים בלב הכרך הסואן. למעשה בבתים כאלה העיצוב הכפרי משדרג אפילו עוד יותר את איכות החיים של בני הבית בזכות הקונטרסט שהוא יוצר בין הפנים לחוץ ובזכות השלווה שהוא מעניק להם בלב ההמולה האורבנית.

חומרי גלם מן הטבע

הצעד הראשון בדרך לעיצוב בית כפרי הוא שימוש בחומרי גלם מן הטבע: אבן טבעית על סוגיה השונים, פינת ישיבה עשויה קש במרפסת ובעיקר המון המון עץ.

כך ניתן למשל לבצע חיפוי קירות מעץ בסלון או בחלק מהחדרים, או לחילופין ליצור במטבח קיר לבנים. שימוש בריהוט עץ מלא ובפרט כאלה בעלי מראה מסיבי ואפילו גס משהו מומלץ גם כן.

אור טבעי בשפע

דגש נוסף במסגרת עיצוב הבית בסגנון כפרי הוא לאפשר כניסת אור רבה ככל האפשר אל הבית. לשם כך יש להרבות בחלונות בעלי מפתח רחב במיוחד ולהעדיף כמובן חלונות שקופים, ואם ישנן מרפסות ניתן לנצל גם אותן.

במקומות בהם אין דרך להכניס אור טבעי למשך שעות רבות, יש להוסיף גופי תאורה שישפכו אור קרוב בצורתו ובאופיו לאור טבעי.

חללים גדולים

עיצוב הבית בסגנון כפרי נשען ברוב המקרים גם על חללים גדולים. כשמדובר בבניית בית חדש קל לתכנן זאת מראש, ואילו כשמדובר בבית קיים ייתכן שתידרשו לשיפוץ רחב היקף כדי ליצור את אותם מרחבים גדולים בתוך הבית.

לצד המהלכים הגדולים כדאי במסגרת עיצוב בתים כפריים לשים לב גם לפרטים הקטנים – סלסלת קש ובה מגוון ירקות, עציצים שיפוזרו בצורה חכמה ברחבי הבית, סירי נחושת שמשתלשלים מן התקרה תלויים על וו וכו' תורמים אף הם רבות לתחושת הכפריות.

Comments are closed.