יום רביעי , 20 ינואר 2021
כתבות רצות
You are here: Home » עיצוב הבית » בחירת שטיחים לחדרי ילדים

בחירת שטיחים לחדרי ילדים

ילדים, כידוע, הם שמחה וברכה, ובהתאם רובנו משקיעים משאבים בלתי מבוטלים כדי ליצור עבורם סביבה בטוחה, מהנה ומעצימה. בפרט נרצה ליצור עבורם חדר שיהווה המקום המושלם מבחינתם ויספק את כל צרכיהם.

עיצוב חדר ילדים הוא תהליך שכולל לא מעט התלבטויות ואחת מהן היא בחירת שטיח. הפרמטרים העיקריים הם פרקטיות, רכות, אסתטיקה וכמובן בטיחות.

למה חשוב לבחור שטיחים קלים לניקוי ועמידים?

במקרים רבים תשומת הלב נמשכת אל שטיחים על סמך צורתם החיצונית, ואך טבעי שכך יהיה שהרי העין מתמגנטת אל פריטים יפים.

יחד עם זאת יש לתת את הדעת גם על פרמטרים פרקטיים, ובהם למשל רמת הבידוד: שטיחי ילדים שאינם מבודדים היטב ירתיעו את הילד מלשבת עליהם בחורף הקר.

כמו כן יש לוודא שכל אופציה שעומדת על הפרק הינה עמידה וכן קלה לניקוי (כולל באמצעים ביתיים) – שהרי ילדים, כידוע, בנוסף לשמחה עצומה יוצרים גם בלאי מואץ ולא מעט לכלוך…

לנפש הרכה מגיע שטיח רך

המלצה חשובה נוספת היא להעדיף שטיחים רכים. ככל שהמשטח רך יותר, כך הילד יבלה עליו זמן רב יותר, שהרי מגע נעים ומלטף הוא איכות רבת משמעות מבחינת הנפשות הרכות.

עיצוב

לאחר שמסננים מבין רשימת האפשרויות שטיחים שאינם נעימים למגע, אינם עמידים מספיק ולא חזקים דיים, הגיע הזמן לבחון את העיצוב.

חשוב לציין כי אין הכרח להתמקד אך ורק באופציות המיועדות מלכתחילה לילדים, וכי לפעמים דווקא עיצוב "מבוגר" יתאים יותר גם לחדר הילדים.

למה כדאי לשלב את הילד בבחירה?

המלצה חשובה נוספת היא לשלב את הילד בתהליך העיצוב של החדר שלו, ובפרט בבחירת שטיח.

ראשית, מדובר בחדר שלו, והוא זכאי לקחת חלק בהחלטות שנוגעות לו. שנית, לכל ילד בכל גיל כבר ישנן העדפות משלו וחשוב לאפשר לו להביא אותן לידי ביטוי, ושלישית, כשהילדים מעורבים בהחלטה ובבחירה, הם גם הופכים אחראיים יותר.

מצד שני מומלץ לסייע לפעוט או לזאטוט בבחירה. במקרים רבים ליבם של הילדים נמשך אל דמויות טלוויזיוניות שממלאות את חייהם בנקודת הזמן הספציפית שבה מתלבטים בין כמה וכמה אופציות, ובהחלט ייתכן שכעבור מספר חודשים אותה דמות אהובה תוחלף באחת אחרת, והרי אי אפשר לשנות את עיצוב חדר הילדים בתדירות כה גבוהה. החלטה משולבת ומושכלת היא הדרך הטובה ביותר להגיע לחדר הילדים המושלם.

 

Comments are closed.