יום חמישי , 1 אוקטובר 2020
כתבות רצות
You are here: Home » נדל"ן » שלטי נגישות ברייל

שלטי נגישות ברייל

אחד הנושאים הערים ביותר בשנים האחרונות הוא נושא הנגישות בכל תחומי החיים ובכל המרחבים – הפרטיים והציבוריים. אחת הדרכים ליצור סביבה שכזו, היא להתקין שלטי נגישות ברייל עבור עיוורים ואנשים עם לקות ראייה. את שלטים אלו ניתן להדפיס על PVC, פוליקרבונט לבן ושקוף, דיבונד וחומרים נוספים. מי שמדפיס את השילוט הוא חברות המתמחות בפתרונות מתקדמים לשילוט נגיש, כולל שלטי ברייל המשלבים סמלים, אותיות ומספרים. השלטים כמובן מתוכננים ומודפסים בהתאם לחוק במדינת ישראל, בשילוב עם צרכי הלקוח.

כל מה שרציתם לדעת על שלטי נגישות ברייל

  • על החשיבות – אדם לקוי ראייה ימצא עצמו מתמודד עם מכשולים רבים אפילו במטרה לבצע פעולות יום יומיות פשוטות. על חוקי הנגישות שהיו קיימים עד כה, נוסף בשנת 2016 חוק נוסף המחייב בעלי עסקים ומבני ציבור להתקין שלטי נגישות ברייל במקום. כל מרחב ציבורי כפוף לחוק זה; החל ממבני ממשלה, מרכזים רפואיים, מרכזי קניות, אתרי בילוי ועוד. 
  • בקלות – חברה המתמחה בהדפסת שלטי נגישות תציע לכם מגוון רחב של אפשרויות הדפסה – על כל סוגי החומר, בעובי המתאים ומעל לכל בהתאם לחוקי הנגישות בישראל. ניתן להדפיס על חומרים שונים כולל PVC, דיבונד ועוד.
  • על פי החוק – גובה האותיות בשלטי הנגישות ברייל חייב על פי החוק לנוע בין 12-50 מ"מ, כשההמלצה היא לשלטים שהאותיות שלהם בגובה של 25 מ"מ לכל הפחות. לגבי המיקום, המטרה היא להציב אותו בנקודה שבה לא יהיו מכשולים שיקשו על אדם עם מוגבלות להגיע אליו ולחוש אותו. יש לדאוג גם לגובה השלט, שבחלקו התחתון לא יעלה על מטר מגובה הרצפה, וחלקו העליון לא יהיה גבוה יותר מ- 1.4 מגובה הרצפה. 

לא מתפשרים על הנגישות

חברת ארט דיזיין מזמינה את בעלי העסקים ליצור סביבה נגישה יותר, מזמינה יותר ומצליחה יותר. שהרי כבעלי עסקים, אתם כבר יודעים שהתחשבות בסביבה ומחשבה מעמיקה על הלקוח תניב לכם הצלחה. יחד, נבחן את תנאי הסביבה בה העסק שלכם ממוקם, ונהפוך אותה לנגישה בהתאם לחוקים והתקנות בישראל. 

Comments are closed.