יום ראשון , 21 אפריל 2019
כתבות רצות
You are here: Home » Uncategorized » תמ"א 38 בירושלים

תמ"א 38 בירושלים

תמ"א 38 – תכנית המתאר הממשלתית לחיזוק מבנים מפני רעידות אדמה הינה תוכנית אשר המטרה שלה היא לחזק את הבניינים הישנים הרבים הקיימים בישראל וכך להפחית סיכון מהותי לחיי אדם במקרה של רעידת אדמה.

כידוע, ישראל נמצאת במיקום אשר הופך אותה לחשופה לרעידות אדמה חזקות מאוד, ובמקרה של רעידת אדמה מהותית בישראל ההשלכות עלולות להיות כבדות מאוד ולהוביל לאסון גדול וסיכון של חיי אדם רבים. לכן החליטו בממשלה להקים את תכנית תמ"א 38 אשר מאפשרת לבצע חיזוק משמעותי לכל הבניינים הישנים אשר קיימים היום בכל רחבי הארץ, וכך להעניק בטיחות רבה יותר לאזרחים ולהפחית את הסיכון הרב במקרה של רעידת אדמה.

היכן מבוצעים פרויקטים של תמ"א 38 בירושלים?

ירושלים, עיר הבירה של ישראל, הינה עיר בה ניתן למצוא המון מבנים חדשים ושכונות חדשות ומתוחזקות היטב, אך לצידן גם לא מעט שכונות ישנות ובניינים שנבנו מאז קום המדינה ואולי גם לפני, מבנים אשר במקרה של רעידת אדמה יקרסו לחלוטין. בנוסף, עבור קבלנים לבצע פרויקט של תמ"א 38 בירושלים יכול להיות רווחי מאוד – לצד ההטבות הרבות שהם מקבלים מהמדינה, הם מקבלים בניין עם דירות חדשות ששוות מיליוני שקלים, מה שמאפשר להם להגיע לרווח גבוה מאוד.

לכן היום ניתן למצוא מגוון רחב של פרויקטים מסוג תמ"א 38 בבירה ובעוד ערים גדולות דומות. קבלנים רבים מתחרים על הפרויקטים הללו ובאזורים רבים כבר הושלמו לחלוטין הפרויקטים שהתחילו בשנים האחרונות.

איך להוביל להסכמת דיירים בפרויקטים כאלו?

לעיתים דייר סרבן יכול לעכב את הפרוייקט כולו, ולכן אם אתם רוצים להתחיל פרויקט של תמ"א 38 בבניין שלכם חשוב להתחיל עם החתמה של כל הדיירים ולהוביל להסכמה של כולם. חשוב להסביר לדיירים את היתרונות הרבים של הפרויקט, את הרווח הגדול שיכול לקבל הדייר כתוצאה מכך שהדירה שלו תהיה שווה הרבה יותר, בין אם ירצה להתגורר בה לאחר מכן ובין אם ירצה למכור או להשכיר אותה.

Comments are closed.