יום ראשון , 21 אפריל 2019
כתבות רצות
You are here: Home » התחדשות עירונית » תמ"א 38 בירושלים

תמ"א 38 בירושלים

מתגוררים בירושלים? אם כן, בוודאי ראיתם לא מעט פרויקטים של תמ"א 38 בעיר שלכם. פרויקטי תמ"א 38 – תכנית המתאר הארצית לחיזוק מבנים מפני רעידות אדמה, הינם פרויקטים בהם המטרה היא לחזק מבנים ישנים אשר עלולים להוביל לסיכון רב במקרה של רעידת אדמה.

מדובר בתוכנית חשובה מאוד אשר יושמה כבר בערים רבות בכל רחבי הארץ, וכמובן גם בירושלים – עיר הבירה של ישראל. בזכות התוכנית זו מבנים רבים זוכים לחיזוק משמעותי מאוד ואוכלוסיות רבות זוכות לתוספת בטיחות חשובה אשר תשדרג משמעותית את איכות החיים שלהם.

פרויקטים אלו זוכים להכרה רבה ורבים מבינים את התועלות הרבות של הפרויקטים הללו, ולכן משנה לשנה ניתן לראות יותר ויותר פרויקטים כאלו בכל רחבי הארץ.

מה היתרונות עבור היזמים?

הרווח ליזם של תמ"א 38 הוא מהמכירה של הדירות אותן הוא מוסיף אל הבניין. כך שאם לדוגמא הבניין המקורי היה בן 40 דירות, ולאחר ההרחבה הוא בן 60 דירות, ליזם יש אפשרות לרווח של מיליוני שקלים גם לאחר כל ההוצאות על החיזוק ועבודות הבניה על הבניין.

בנוסף, בשל הרצון של המדינה לעודד פרויקטים מהסוג הזה, היא מעניקה הטבות משמעותיות מאוד לקבלן והיזם אשר מקלות על תהליך הפרויקט והופכות אותו למשתלם אפילו יותר.

מה היתרונות עבור הדיירים?

גם לדיירים יש לא מעט יתרונות בפרויקטים של תמ"א 38 בירושלים במיוחד, אך גם בערים גדולות אחרות. פרויקט כזה מאפשר לכל דייר ליהנות מדירת מגורים הרבה יותר איכותית, בניין במראה חדש ומרשים ודירה בעלת שווי הרבה יותר גבוה. בין אם אתם מתגוררים בבניין אשר עתיד לעבור תהליך של תמ"א 38, ובין אם אתם בעלי דירה להשקעה בבניין כזה, הרווח העתידי שלכם כתוצאה מפרויקט הזה הוא גבוה מאוד ולכן גם אם מדובר באי נוחות זמנית (במיוחד עבור בעלי דירות להשכרה שלא יוכלו להשכיר את הדירה באותה תקופה או יצטרכו להציע לשוכרים מחיר זול יותר בשל אי הנוחות), עדיין משתלם מאוד לכל בעל דירה להסכים לפרויקט כזה בבניין שלו.

Comments are closed.