יום חמישי , 23 מאי 2019
כתבות רצות
You are here: Home » נדל"ן » לפנות את הנכס באופן עצמאי?

לפנות את הנכס באופן עצמאי?

לא כל דבר כדאי לבצע באופן עצמאי. אמנם האפנה שמדברת על עשה זאת בעצמך סוחפת אנשים רבים ובמקרים רבים אכן מדובר על יוזמה ברוכה שבאה לחסוך כסף ולייצר אתגר נחמד ומרגש. אך יש להבין שקיימות משימות רבות כמו שחזור רהיטים אשר רק בעל מקצוע יוכל לבצע אותן מבלי לסכן את הסביבה ואת עצמו.

לדוגמא פינוי של דירה, משרד או נכס עשויים להיות מורכבים מאוד. במקרים רבים מדובר על הוצאה של ציוד כבד או שביר ויש לבצע אותה בזהירות ולנקוט באמצעי בטיחות שונים. בנוסף יש לפנות את הציוד רק למקום מורשה. פינוי של הציוד לאתר לא חוקי יגרור קנס כספי גבוה וחבל על ההסתבכות.

פינוי נכס

ארזתם לבד?

כל עבודה פיזית טומנת בחובה פוטנציאל לבעיות ותקלות שונות. במקרה של פינוי דירה מדובר לעיתים על חפצים ישנים ויקרי ערך שלא תמיד כדאי לנסות ולהזיז לבד. שעון האורלוגין של סבא או השידה העתיקה של דוד חיים זקוקה לידיים מנוסות ולא כדאי לערוך ניסויים בנושא זה. גם נושא הסחיבה הוא בעייתי. רב האנשים לא עוסקים בסבלות באופן קבוע ופניה לחברת פינוי מקצועית תבטיח טיפול מקצועי בכל הציוד שזקוק לפינוי.

בטרם מתחיל הפינוי עצמו ישנם כמה דברים שכדאי לבצע. מיון קפדני של החפצים יסייע לכם לשמור על הסדר ולבצע פינוי מאורגן ובטוח. במקרים רבים לאחר סינון ומיון יוותרו הרבה פחות חפצים וכך ניתן יהיה להפטר מדברים אשר אין להם ערך ממשי והם רק בבחינת מכשול. העברה של חפצים שהיו שייכים לקרובים יכול להיות גם קשה מבחינה רגשית. פניה לחברת פינוי תוריד מכם את המאמץ הרגשי שבהוצאת חפצים בעלי ערך סנטימנטלי.

לאן מפנים את הציוד?

התקנות העירוניות מאוד ברורות בנושא והן גורסות שאין להוציא ציוד מדירה ולהניחו בקרבת פחי האשפה. אנשים אשר פועלים כך עשויים להסתבך עם העירייה ולקבל קנסות ודוחות. רק עובדה עם חברה מקצועית תבטיח פינוי של כל החפצים לאתר מורשה ללא כל סיכון. בנוסף פינוי למקומות מורשים שומר על הסביבה ומשאיר אותה נקייה מחפצים.

כל תהליך שנלמד במשך שנים רבות הוא בהכרח מהיר ויעיל יותר. פינוי דירה יכול להתמשך על פני שעות מרובות אם מי שמפנה לא משתמש בשיטות הנכונות. מבחינה תפעולית ישנן דרכים נכונות לבצע את המשימה כך שהיא תיקח חצי מהזמן וללא כל נזק לרכוש.

ואם אני רוצה למכור את הרכוש?

חברות איכותיות הן בעלות קשרים עם חנויות של יד שניה ומאפשרות לכם להעביר את הציוד היישר לחנויות אלו על מנת שהן ימכרו אותן. בנוסף כל רהיט ניתן לחידוש, צביעה או ניקוי יסודי כך שהוא הופך לשמיש ואפשר להעביר אותו לעמותות שונות או לכל מקום אחר שתרצו. תהליך הפינוי הינו בעל היבטים שונים ורבים ולא מומלץ לבצע אותו באופן עצמאי.

Comments are closed.