יום שלישי , 22 ינואר 2019
כתבות רצות
You are here: Home » שיפוצים » איטום נזילה מהגג

איטום נזילה מהגג

נזילה של מים מגג הבניין היא תופעה שלא נראית תמיד באופן מידי.

לעתים מדובר בכמויות קטנות של מים, או טפטופים שלוקח זמן רב עד שרואים את האפקט של הנזילה בתקרת הדירה הממוקמת בקומה העליונה, כתמים של מים ותחילת הצטברות של עובש.

במקרים אחרים, מדובר בנזילה של כמויות גדולות של מים ומיד מבחינים בכתמי מים גדולים על התקרות של החדרים וחדרי האמבטיה.

ישנן כמה סיבות שעלולות לגרום לרטיבות זו

  1. מי גשם שחלחלו בין היריעות הביטומניות עקב התקנה לקויה.
  2. מי גשם שחלחלו בגג למרות הזיפות שבוצע עקב פעולות לא מקצועיות שבוצעו.
  3. גג לא אטום כיוון שלא בוצעו בו פעולות איטום לפני הגשמים.
  4. פיצוץ בצנרת ההולכה של דוד השמש או במיכל עצמו שגרמה להצפה בגג.
  5. מרזבים סתומים בעלים, אבנים או לכלוך אחר הגורמים לעצירת הניקוז וצבירת כמות גדולה של מי גשמים על הגג.

פעולות מידיות שיש לבצע לאיטום הגג

צוות איטום מקצועי של גולד איטומים למשל, המגיע לגג הבניין בוחן את הנתונים ומצביע על הסיבה שגרמה לרטיבות.

אם מדובר בנזילה הנובעת מתקלה באיטום שבוצע, יבוצע תיקון של האיטום בהקדם. ברוב המקרים מקבל הבניין אחריות על העבודה שבוצעה ולכן מחובתם של אנשי האיטום להגיע, לטפל בתקלה לפני שירדו גשמים נוספים.

על גג שטופל בזיפות באמצעות זפת חמה, ימרחו שוב זפת חמה בנקודות הבעייתיות לאחר שירוקנו את כל המים מהגג וייבשו את המקום.

איטום נזילה מהגג

אם הנזילה היא על גג שטופל באמצעות יריעות ביטומניות ומקצתן נשחקו או נקרעו מהרוחות או מתנאי מזג אוויר קשים אחרים, ילחים איש האיטום יריעות חדשות אחת לשנייה כדי ליצור מרחב שכולו מכוסה ביריעות ביטומניות ללא מרווחים, וכך לא יחדרו שוב פנימה מי גשם.

איטום של הגג

אם לא בוצע איטום לפני החורף, יש להמתין לכמה ימים ללא גשם כך שהגג יתייבש לחלוטין ולא יהיו בו מים כלל ורק אז לבצע את האיטום כך שיהיה אפקטיבי. הפעולה הראשונה והחשובה ביותר היא ניקיון יסודי של הגג כך שכל השטח יהיה מישורי וחלק.

גג שבוצע בו איטום קודם בשיטה מסוימת, ימשיך לבצע איטום בשיטה זהה כיוון שהחלפת השיטה תיצור לעיתים בעייתיות והאיטום לא יהיה מוצלח.

זיפות גג

הזפת החמה צורבת את כל שטח הגג ומתקבלת שכבה אטומה של זפת שחורה וצמיגית שאינה מאפשרת למים לחדור דרכה. המריחה מתבצעת בתשומת לב רבה כך שכל השטח יכוסה בה כולל השטחים הקטנים בין המזגנים, דודי השמש והצנרת המותקנים על הגג.

גג בניין המצופה באיטום של זפת לקראת הסתיו, צריך לבצע גם סיוד בתחילת האביב. הפעולות המנוגדות הללו יוצרות את האיטום האולטימטיבי לחודשים הקרים ואת קירור הגג בקיץ כך שההשפעה של החום תהיה נמוכה יותר, במיוחד לדירות שבקומות העליונות.

יריעות ביטומניות

זו השיטה המומלצת ביותר, בכל יריעה ביטומנית קיימות כמה שכבות בעוביים שונים של חומרים כימיים שאוטמים באופן מוחלט את הגג. רק אוטמי גגות בעלי ידע רב יודעים היטב איך להלחים את היריעות אחת לשנייה תוך הנחת יריעה על יריעה והלחמת השוליים כך שההיקף של היריעה יהיה עבה יותר ולא תהיה הפרדה בין היריעות ברוחות חזקות.

Comments are closed.