יום ראשון , 21 אפריל 2019
כתבות רצות
You are here: Home » תמ"א 38 » תמ"א 38 – פינוק למי שרוצה להשתדרג אבל לא יכול להשקיע

תמ"א 38 – פינוק למי שרוצה להשתדרג אבל לא יכול להשקיע

בישראל יש הרבה מאוד בניינים ישנים, והבניינים הלו יוצרים שתי בעיות עיקריות. קודם כל הבניינים הללו לא בנויים לעמוד ברעידת אדמה חזקה וכשזאת תקרה אנחנו צפוים לפגיעה במאות אלפי אנשים. שנית כל ברבים מהבניינים הללו אין ממ"ד וכך אנחנו יכולים לראות כי מאות אלפי אנשים חשופים לפגיעות של טילים מהצפון, ומן הדרום. על רקע זה הומצא פרויקט תמ"א 38 אשר נועד לתת מענה בתי הזירות גם הגנה מפני רעידות אדמה וגם הגנה מפני טילים למאות אלפי ישראלים. כאן המקום לציין כי היתרון הגדול ביותר של פרויקט תמ"א 38 engelinvest הוא העובדה כי הדיירים לא צריכים לשלם במסגרתו שקל אחד וכך הם יכולים ליהנות מדירה חדשה או משופצת מבלי להכניס את היד לכיס וזהו פינוק אמתי שאי אפשר להתעלם ממנו וזוהי הסיבה מדוע הפרויקטים הללו כל כך פופולריים.תמ"א 38

מה הבעיה עם פרויקטים של תמ"א?

כאשר אנחנו מדברים על פרויקטים של תמ"א אנחנו צריכים לזכור כי לא הכול ורוד וכי יש בעיות אמתיות עם הפרויקטים הללו. קודם כל בפריפריה לא משתלם לקבלנים לעשות את הפרויקטים הללו וכך יוצא כי רק תושבי המרכז נהנים מן הפרויקטים. בגלל זה משרד השיכון יצא בתכנית חדשה שאמורה לתמרץ קבלנים לבצע תמא גם בפריפריה אך רק ימים יגידו עם התכנית תצליח. הבעיה השנייה עם הפרויקט היא שהוא יוצר עומס עצום על התשתיות במרכז הערים מכיוון שהוא מוסיף בכל בניין עוד שתי קומות. כך הן הכבישים והן הביוב לא ערוכים להתמודד עם העומס הזה וזה יוצר בעיה לא קטנה בערים רבות.

> בקרו באתר amovee2014.com לפרטים הוספים!

האם יש הבדל בין סוגי התמא הקיימים?

כאשר אנחנו מדברים על תמא אנחנו צריכים לזכור כי יש שני סוגים עיקריים של התכנית. קודם כל יש תמא 1 שמבסגרתה לא הורסים את הבניין אלא רק משפצים אותו. בנוסף, יש תמא 2 אשר בה הורסים עד ליסודות את הבניין ואז בונים במקומו בניין חדש לגמרי. כיום תמא 2 היא יותר נפוצה וזאת מכיוון שהיא יותר משתלמת לקבלנים.

Comments are closed.